Šiais laikais, naujos mados kryptys ir tendencijos keičiasi labai greitai, todėl yra sunku visoje orientuotis. Visgi, avalynės pasirinkime yra keletas nesikeičiančių kriterijų (modelis, audinys ir spalva) reikalingų paruošimui.

Yra keletas elementarių, tačiau dažnai ignoruojamų ir pamirštų nuostatų renkantis avalynę.


Pirmiausiai, pirkdami avalynę niekada neskubėkite. Avalynė – tai viena svarbiausių garderobo detalių, kurią pasirinkti reikia labai dėmesingai. Būtinai, apsiavę pavaikščioti po salę ir įsitikinti, kad avalynė nespaudžia Jums kojų pirštų, gražiai priglunda batų aulas. Grįžus namo, dėvėkite avalynę, tik neikite į lauką. Po pusdienio pajausite, ar avalynė Jums tinka ar ne, jeigu netinka, visada galite avalynę gražinti į parduotuvę.

Jeigu Jūsų yra plati pėda, geriau įsigyti avalynę vienu dydžiu didesnę ir pakeisti viduje esantį įdėklą į storesnį, taip išvengsite problemų. Kitu atveju avalynės priekis gali užsiriesti. Nepamirškite, kad karštą dieną pėda truputį tinsta ir praplatėja. Pamirškite prietarą, kad avalynė išsitampo. Tiems, kurių pėda siauresnė, patartume atkreipti dėmesį į italų gaminamą avalynę, jie dažniausiai specializuojasi šio tipo avalynės gamyboje, ir turbūt rasite sau priimtinus batus. Per daug plati, kaip ir per daug “ilga” avalynė yra nepatogi, krenta nuo kojų, dirgina.

Avalynės tipas su žema pakulne

Yra du avalynės žema pakulne tipai: pirmas – mokasinų tipo su 0,5 cm aukščio o antras su 1,5 – 2 cm aukščio pakulne. Daugelis moterų  pasirenka pakulnė su 2 cm aukščio pakulne. Su bateliais tokia pakulne patogi ir batai dera kiek prie kelnių, tiek ir prie sijono.

Avalynės tipas su aukšta pakulnė

Moterys avi avalynę su aukšta pakulne ne tik vakare, bet ir dieną, darbe. Nors pakulnė ir aukštesnė nei klasikinių batelių ir nesukelia Jums didelio nepatogumo jausmo. Idealu, jei Jūs turite darbe kitą avalynę pasikeisti – kodėl gi ne?

Avalynės klasikiniai bateliai

Yra labai daug moteriškos avalynės rūšių, kurias siūlo gamintojai, tačiau batelių didžiausią paklausą turi klasikiniai moteriški bateliai. Batelių pakulnės aukštis - iki 3 - 4 cm , avalynė patogesnė vaikščiojant ir idealiai dera prie daugelio aprangos stilių. Jeigu norite avėti batelius prie kelnių, pasirinkite modelius su aukštu liežuvėliu.

Avalynė su sagtelėmis ir dirželiais

Mielosios, jeigu Jūs negalite džiaugtis savo kojytėmis, pasirinkite labiau atvirą, be jokių dirželių avalynę, kuri prikausto dėmesį. Koja tokioje avalynėje atrodo trumpesnė nuo ryškiai išreikštos horizontalios dirželio linijos. Yra modeliai su įstrižu dirželiu einančiu iki kulkšnies, kurie galėtų labai tikti Jūsų kojoms.

Bateliai su atvirais užkulniais

Tokie bateliai tinka Jums, jeigu Jūsų yra gražios kojos, blauzdos ir kulkšnys. Šios avalynės užkulnis bus atviras, tai pasirūpinkite, kad užkulnių stovis ir išorinė išvaizda būtų nepriekaištinga. Atviru arba smailiu priekiu bateliai su atvirais užkulniais atrodo labiau šiuolaikiški.

Avalynės plona pakulnė

Bateliai su plona pakulne yra mados klyksmas. Plona pakulnė  ateina, tai išeina iš mados. Ji jau seniai tapo aukštojo stiliaus atributas, todėl tokius batelius geriausia avėti su pačiais madingiausiais darbužiais. Klasikinio siuvimo drabužiai ne ypač dera prie šio modelio batelių.

Teisingai parinkus, bateliai galėtų neblogai derintis prie stilingų suknelių ir kostiumų, o taip pat prie plačių kelnių ir “bridžų”.

Avalynės su plačia pakulne

Moterys, kurios negali pasipuikuoti ypatingu savo kojų grakštumu, turi, ir gali naudoti plačią pleišto formos pakulnę. Pats kontrastas su tokia pakulne jau sukuria kojas grakštesnes. Tokie bateliai ant Jūsų įdegusių kojų, ir  netgi vasarą Jums nereikės raudonuoti dėl savo kojų. Yra galimybė nykstelti kojytę, todėl ieškokite modelio su dirželiais.

Avalynės pakulnės aukštis ir forma

Atsižvelgiant į sijono formas ir ilgį, pakulnės aukštis ir forma keičiasi kiekvieną sezoną. Svarbiausia čia harmoningumas Jūsų išvaizdoje. Nedėvėkite standžiai prigludusį tvido sijoną, o prie jo batelius smailiu priekiu ir plona, smailia pakulne, harmonijos tame mažai.

Kuo standesnis ir storesnis yra Jūsų drabužio audinys, tuo žemesnė ir storesnė (netgi masyvi platforma) turėtų būti Jūsų pakulnė. Kuo lengvesnis suknelės audinys, tuo siauresnė avalynės pakulnė.

Avalynės spalva

Juoda yra ir bus visada juoda, bet jeigu pinigėlių nėra, būtinai reikia įsigyti juodos spalvos avalynę. Dalykiškos moters garderobe turėtų dominuoti neutralios spalvos, tačiau, jei Jums norisi kažko neįprasto ir ryškaus, geriausia įsigyti iš mažiau brangios vasarinės avalynės. Avėkite savo malonumui, o jei nusivilsite, tai be gailesčio galėsite ir išmesti.

Avalynės medžiaga

Avalynė iš verstos odos ar austo audinio gali būti labai gražūs ir praktiški, tačiau greit praranda savo pirminę išvaizdą ir atrodo ne kaip. Gera kokybiška oda, kurią pastoviai ir teisingai prižiūrėsite, tarnaus ilgai ir žinoma nuobodžiai. Nepamirškite, kuo šaltesnis metų laikas, tuo storesnė turėtų būti oda. Didelis speigas gali sugadinti Jūsų odinius batukus.

Sportinė avalyne

Lengva sportinė avalynė tikriausiai yra kiekvienos save gerbiančios moters garderobe. Sportuoti – gyvenimo norma, ir dabar ypač madinga. Dažnas šios avalynės avėjimas gali sukelti kai kurias sveikatos problemas: pėdos praplatėjimas, tarp pirštų atsiranda tarpeliai. Jaunoms mergaitėms nerekomenduojama piktnaudžiauti šia avalynės rūšimi, nors, tai yra taip patogu.

Auliniai ir pusbačiai

Pusbačiai ir trumpi auliniai, tai tokia avalynė, kuri visada idealiai dera prie kelnių, ir nebent prie ilgo sijono, tačiau ir čia viskas priklauso nuo mados. Kas liečia aulinius batus, tai aukštus iki kelių galima avėti prie sijono, kuris truputį pridengia viršutinę avalynės dalį.

Pilnų kojyčių avalynė

Jeigu Jums nepatinka Jūsų kojos, o tai yra labai dažnas atvejis, ieškokite paprastesnio stiliaus avalynės. Venkite kaip per daug atviros, taip ir per daug uždaros avalynės. Būtinai pasinaudokite veidrodžiu matuojantis avalynę, įdėmiai apžiūrėkite ją iš visų pusių, paklauskite aplinkinių patarimo. Išsirinkite būtent to stiliaus avalynę, kurioje maksimaliai patogu kojoms, į madas nebekreipkite dėmesio. Atminkite, kuo ilgesnis avalynės profilis, tuo gracingiau atrodys Jūsų kulkšnis ir pėda. Vasaros sezonui būtinai įsigykite basutes ant platformos, jos sukuria blauzdos lieknumo efektą.