Ar tikrai galime padaryti, kad bateliai tarnautų ilgai?

Žinoma, tik reikia įdėti šiek tiek pastangų į šį išsaugojimo procesą. Įsigijus dar vieną dailų batelių komplektą, pabrėžiantį jūsų nuostabias kojas, labiausiai nuotaiką sugenda, kai  ne laiku nulūžta kulniukas. Avalynės gedimai gali būti patys įvairiausi – nuo nusitrynusios, suplyšusios ir spalvą praradusios odos spalvos iki atsiklijavusių padų.

Ką daryti, kad ilgiau džiaugtumėmės naujais aukštakulniais?

• Avalynę laikykite tvarkingai. Pasibaigus vienam sezonui, nenumeskite purvinų batų į tolimiausią spintos kampą. Avalynę išsitraukite po pusmečio, ir pamatysite, kad pelėsis visai sugadino avalynės prekinę. Verčiau batus gerai nuvalykite, išblizginkite, išvėdinkite, išdžiovinkite ir tuomet tvarkingai sudėkite, tarkime, į dėžę. Beje, ir grįžę iš lauko kasdien nešiojamus batus laikykite gražiai, o ne nuspirtus i šoną.

• Apsiaukite ir nusiaukite avalynę protingai. Vienus batus apsiauti paprasta, o štai kiti turi begalę raištelių, užtrauktukų ar segtukų. Kartais skubėdami mes juos net plėšiame nuo kojos, o paskui per vargus bandome apsiauti. Na, tikėtis, kad toks avalynės draskymas jai naudingas, kažin ar verta. Vėlgi – būkite atsakingi. Nesitikėkite, kad taip niokojami bateliai ilgai tarnaus.

• Naudokite avalynės  priežiūros priemones: batų tepalą, kremą, blizgį, apsaugą nuo drėgmės ir t. t. Jeigu norite, kad avalynė atrodytų lyg nauja, pirmiausia atsižvelkite, iš kokių medžiagų ji pagaminta, išsirinkite specialiai jai skirtas priemones ir imkitės darbo. Labai svarbu avalynę apsaugoti nuo lietaus, sniego ir kitokios drėgmės, kuri gadina batų paviršių, todėl ypatingą dėmesį skirkite impregnavimui (naujus batelius nupurkškite priemone ir palikite per naktį). Ir dar šis tas – tik įsigiję batus iškart pradėkite jais rūpintis. Verčiau nelaukite, kol jų išorė taps nebepataisoma. Atkreipkite dėmesį – jeigu bateliai puošti blizgučiais, kristalais jos linkusios greitai atlipti ir nukristi.

• Sušlapusius batus džiovinkite tik kambario temperatūroje. Nepatariama avalynės džiovinti ant radiatorių ar prie kitų kaitrių šilumos šaltinių. Taip išsausinama oda, kuri gali pradėti trūkinėti, pažeidžiamos kitos avalynės dalys, tarkime, padai gali atsiklijuoti, suplyšti.
 
• Kiekvienai progai – skirtingi bateliai. Net jeigu ir labai norite pasirodyti, kažin ar verta brangiais ir įspūdingais batais žirglioti po mišką, sodą, daržą, iškyloje ir pan. Viskam savas laikas ir vieta, taigi dėvėkite tokius batus, kokių reikalauja situacija. Kitu atveju batai gali susibraižyti, prarasti prekinę išvaizdą ar būti sugadinti.

• Padėkite išlaikyti batų formą. Ne veltui batų parduotuvėse avalynė prikimšta popieriaus – kitu atveju ji subliukštų, o džiūdama ar būdama drėgna gali net „susigarbanoti“, susiraukšlėti. Vėliau atgauti pirminę avalynės išvaizdą gali būti sudėtinga. Taigi, užbaigdami batų nešiojimo sezoną taip galite išbandyti šį triuką – palaikyti norimą avalynės formą popieriumi.